• Rok szkolny 2022/2023

• Harmonogram wyjazdu zagranicznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” - realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w dniach 25.09.2022 r. – 08.10.2022 r.

25.09.2022 r. - 26.09.2022 r.

Dzień 1-2

Harmonogram dnia:

Zbiórka uczestników projektu o godzinie 01.30 na placu Piłsudskiego w Mrągowie. Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem podróży. Dołączenie uczniów ze Szkoły Podstawowej ze Skarżyn w celu wspólnej realizacji projektu w Grecji. Przekroczenie granic Polski, Słowacji, Węgier, Serbii, Macedonii Północnej oraz Grecji. Wspólny obiad w karczmie na Słowacji. Zakwaterowanie w hotelu Sintrivani S.A. Resort Beach w miejscowości Paralia Skotinis, kolacja, spacer po plaży nad morzem Egejskim, nocleg.

Cel:

Realizacja założeń projektu „Różni, a jednak tacy sami Grecja 2022 r.” Kształtowanie u uczniów postaw sprzyjających ich rozwojowi indywidualnemu i społecznemu. Kształtowanie postaw obywatelskich, postawy poszanowania tradycji i kultury, postawy szacunku dla innych kultur i tradycji.

27.09.2022 r.

Harmonogram dnia:

8.30 - Śniadanie

9.00 -12.00 Zwiedzanie pobliskiej okolicy, wyjście na basen

13.00 - Obiad

14.30 - Wyjazd na wycieczkę do zabytkowej wioski Paleos Panteleimonas położonej w na zboczu szczytu masywu Olimpu

19.00 - Kolacja

20.00 - Zabawy integracyjne

Cel:

Realizacja założeń projektu „Różni, a jednak tacy sami Grecja 2022”.Kształtowanie u uczniów postaw sprzyjających ich rozwojowi indywidualnemu i społecznemu. Kształtowanie postaw obywatelskich, postawy poszanowania tradycji i kultury, postawy szacunku dla innych kultur i tradycji. Zapoznanie uczniów z topografią okolicy. Integracja grupy podczas wspólnych zabaw.